Jacek Stępkowski

Jacek Stępkowski

Lekarzem weterynarii zostałem w 1979 roku. Bezpośrednio po skończeniu studiów, zajmowałem się leczeniem koni sportowych i pracowałem w ambulatorium przy sekcji jeździeckiej Legii Warszawa. Moją pasją zawsze była chirurgia, dlatego w tej dziedzinie zacząłem się specjalizować. Tytuł specjalisty chirurgii weterynaryjnej otrzymałem na wydziale weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2001 roku. Jestem certyfikowanym lekarzem weterynarii z zakresu terapii Orthokine, Irap w leczeniu zwyrodnień stawów i kręgosłupa. W latach 90′ jako jeden z nielicznych lekarzy weterynarii w Polsce zacząłem wykonywać zabiegi w obrębie kręgosłupa i rdzenia kręgowego, a w późniejszych latach zabiegi w obrębie mózgowia. Na co dzień konsultuję pacjentów ortopedycznych, neurologicznych, zajmuję się diagnostyką obrazową, oraz wykonuję zabiegi z zakresu chirurgii miękkiej i twardej.

W 2013 roku założyłem samodzielną stację hemodializ, wyposażoną w 4 aparaty do leczenia nerkozastępczego, co umożliwia przeprowadzanie kilku zabiegów jednocześnie. Aktualnie jesteśmy jedynym ośrodkiem w Polsce, który zajmuje się dializami zarówno psów ras dużych, jak i ras miniaturowych oraz kotów! Od tego czasu konsultuję pacjentów nefrologicznych z całego kraju oraz z zagranicy. Tylko w 2016 roku wykonaliśmy 115 hemodializ u psów i 7 hemodializ u kotów.

Moim hobby jest narciarstwo i jazda konna. Jestem instruktorem jazdy konnej. Każdą wolna chwile spędzam w stajni, w której mieszka mój koń Galileo.Przeczytaj więcej artykułów
i dowiedz się co u nas słychać

AKTUALNOŚCI

JAK MOŻEMY POMÓC

W naszej klinice wykonujemy bardzo szeroki zakres usług, bo współpracujemy z kadra doświadczonych lekarzy i techników oraz dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym.

USŁUGI